Danas je preminuo dekan FESB-a, prof. dr. sc. Srdjan Podrug.

Bio je jedna od prvih osoba koje su pružile ruku našim upitima da, prvenstveno zbog mladih Splita, a u širem smislu i svih ostalih, radimo nešto radosno i korisno. Na FESB-u je naša ekipa (prije i poslije osnivanja Udruge F&ST) za njegovih mandata organizirala niz manjih i većih druženja, motivacija i edukacija, od Dana Društvenih Igara Split do naše konvencije.
Potaknuti time kako su nas, pod njegovim vodstvom, na FESB-u primili već pri organizaciji prvog FantaSTikona, osjetili smo se dobrodošlim kontinuirano raditi i dalje, na motiviranju mladih umjetnika i na popularizaciji znanosti, na spajanju Splita, Hrvatske i cijelog svijeta. Vjerujemo kako je približio FESB nama i nas FESB-u, jer smo dobrodošli bili i nakon njegovog drugog mandata (nakon prvog FantaSTikona).
Prije preuzimanja trećeg mandata, 2020. prilikom slučajnog susreta, pitao nas je kad ćemo opet biti na FESBu i što spremamo dalje, pokazavši ne samo da nas se sjeća već i da prati i podržava naš rad.
Nastavili smo i tokom tog trećeg mandata, u nekim novim okolnostima, koliko i kako su nam dopuštale.
U ime nas, naše udruge, umjetnika, znanstvenika, publike Hvala Srdjane na svakom primanju, na svakom pitanju i svakom osmijehu!
U linku, umjesto tužnih objava današnjeg dana, prenosimo intervju s početka trećeg mandata čovjeka koji je živio ne samo za fakultet, sveučilište i studente već je FESB (ne samo kroz naše događaje već i druge poput Festivala znanosti) rado redovito otvarao i djeci i mladima – neka rastu!

Prof.dr. Srdjan Podrug: Skoro 80 posto naših studenata zaposli se vrlo brzo, dio njih i u vrhunskih svjetskih tvrtkama. Ali, FESB može još bolje!