Mi smo ekipa blesavih entuzijasta, zaljubljenika u sve što ima veze sa znanstvenom fantastikom i fantasyjem, ma spekulativnom fikcijom općenito, i naravno, boardgameovima.

I želimo zaraziti još ljudi. ☺

Nama nijedan outfit nije čudan, znamo cijeniti sve od šaha naovamo, i dižemo čašu na svako vaše „Qapla’!“

Ako i vi želite biti kao Peter Grant, ako vam je srednje ime Shiny!, a najdraža boja oktarinska, pridružite nam se ovdje . ☺

A sada tehnički detalji:

Tko može postati član?

Članom mogu postati sve fizičke osobe zainteresirane za sudjelovanje u radu Udruge. Maloljetnici trebaju pisanu suglasnost roditelja.

Kako postati član? Kako podupirući, a kako redovni?

Da bi se postalo članom Udruge, potrebno je ispuniti pristupnicu . U roku od 30 dana Izvršni odbor će glasati o prijemu u članstvo. O rezultatima glasanja će te obavijestiti Predsjednika/ca Udruge, a ako si primljen/a u članstvo obavijestit će te i o načinu i vremenu plaćanja članarine.
Redovnim članom može postati svaki punoljetni podupirući član nakon ukupno devet mjeseci uzastopnog članstva u Udruzi, na vlastiti zahtjev ili uz njegovu suglasnost, a po prijedlogu redovnog člana Udruge.
Podupirući član nije obvezan postati redovnim ako to ne želi.

Gdje naći pristupnicu?

Ovdje. Izvršni odbor će pregledati prijavnicu u najkraćem mogućem roku i javiti se.

U čemu je razlika između podupirućeg i redovnog članstva?

Redovni član sudjeluje u radu Skupštine s pravom glasa. Što to znači? Podupirući članovi i dalje mogu iznositi mišljenja i prijedloge, dijeliti ideje i izlagati argumente, ali kod samog glasanja nemaju pravo na glas i ne mogu izravno sudjelovati u upravljanju Udrugom.
Redovni član može birati i biti biran u tijela Udruge, podupirući ne. Redovni član uz prethodno odobrenje Predsjednika/ce ili Potpredsjednika/ce smije istupati u medijima u ime Udruge, podupirući ne. Pogodnosti koje uživaju podupirući i redovni članovi se razlikuju. Visina članarine podupirućeg i redovnog člana se razlikuje.

Pogodnosti? Kakve se pogodnosti dobiju učlanjenjem?

Podupirući članovi:

• imaju pravo na popust na ulaznice na FantaSTikon;
  • imaju pravo na besplatno korištenje prostora Udruge;
  • imaju pravo koristiti knjižnicu Udruge.

Redovni članovi:

• imaju pravo na besplatan ulaz na FantaSTikon;
  • imaju pravo na besplatno korištenje prostora Udruge;
  • imaju pravo koristiti knjižnicu Udruge;
  • imaju pravo glasati na Skupštini Udruge;
  • imaju pravo birati i biti birani u tijela Udruge.

Koliki je iznos članarine?

Godišnja članarina za podupirućeg člana iznosi 15,00 EUR.
Godišnja članarina za redovnog člana iznosi 30,00 EUR.

Niste odgovorili na moje pitanje!

Članstvo je detaljno razrađeno u člancima 14. do 23. Statuta Udruge, a ako vam ipak ostane poneko pitanje, slobodno nam se javite na udrugafst@gmail.com. ☺