Back to Top

POČASNI GOST

Vrijeme je za (davno prošlo, reći će neki) prvu najavu gostiju. ?

Ovog smo počasnog gosta izvukli iz naftalina i oduševljeni smo što je pristao doći. ❤️

Oliver Franić je doajen hrvatske spekulativne fikcije. Autor opsežne SF trilogije Araton za koju je 2005. dobio nagradu SFera.

S Oliverom ćemo oživjeti nepravedno zaboravljenu masivnu trilogiju koju bi svaki SF fan s imalo samopoštovanja trebao pročitati. ? A s njim i još nekim gostima koje uskoro predstavljamo ćemo raspravljati o naseljavanju drugih planeta i to o vječnoj dvojbi koja to možda i nije – treba li prilagoditi čovjeka novom okolišu ili novi okoliš čovjeku?

Ako i sami imate mišljenje o transhumanizmu naspram teraformiranja, pozivamo vas da dođete na panel i ne budete sramežljivi s pitanjima. ?

#10fantastikon #10fst #FantaSTikon #split