Back to Top

La dolce vita

Ne, ovdje (zasad) nema Corona virusa i držimo fige da ga ni ne bude. U ovom dijelu programa pričamo o Italiji u kontekstu filmske umjetnosti, Splita i znanstvene fantastike:

1. doc. dr. sc. Katarina Dalmatin, docentica Odsjeka za talijanski jezik i književnost Filozofski Fakultet Split, interpretirat će Jungove arhetipove u filmu „Slatki život“, kojeg je režirao veliki Federico Fellini, rođen prije točno 100 godina.
2. Jelena Miljević, administratorica Udruga Dante Alighieri – Split, predstavit će dugogodišnju i bogatu povijest tog društva, čiji su temelji započeti davne 1889. godine, čiji je cilj promicati hrvatsko-talijanske kulturne odnose na svim razinama, temeljene na uzajamnosti.
3. Antonella Tudor iz Comunità Degli Italiani Spalato održat će predavanje na temu znanstvene fantastike u talijanskoj književnosti, a predstavit će i rad Zajednice kroz širenje talijanskog jezika i kulture.