Back to Top

Najava prezentacije romana “Rakova djeca”

Što se dogodi kad se u klasičnu space-operu s ponešto pucačine i jurnjavom po svemiru umiješaju politika, ideologija, obiteljski odnosi, ne-interesi tuđinskih civilizacija, zavjere, podzavjere i još mnogo toga?
Ne, odgovore nećete dobiti na prezentaciji “Rakove djece” jer ćete za to ipak morati pročitati roman, ali ćete moći vidjeti, opipati i onjušiti korice te priupitati autora (a i njega možete opipati, dapače!) je l’ on naš il’ nji’ov i di je bio ’41., ’45., ’48., ’52., ’80., ’91., ’95., ’99. i ostalih godina koje vam mogu pasti na pamet.

Dalibor Perković pretpotopni je fan SF-a, a pisanjem se bavi tek nešto kraće. Povremeno objavljuje već dvadesetak godina, a ovo mu je drugi roman. U slobodno vrijeme predaje fiziku po kućama, dok u posljednjih deset godina u kasne noćne sate pokušava zagorčavati život raznim ministrima obrazovanja za što nije potpuno siguran koliko mu uspijeva.